NIEZWYKŁA INTELIGENTNA TECHNOLOGIA

CZĄSTECZKI FOTOCHROMOWE STALE DOSTOSOWUJĄ SIĘ DO ISTNIEJĄCEGO ŚWIATŁA

Kiedy szkła Transitions® są wystawiane na światło zawierające promienie UV, miliardy cząsteczek fotochromowych zaczynają zmieniać swoją strukturę. To właśnie ta reakcja powoduje ciemnienie soczewek.

Tylko Inteligentne szkła Transitions wykorzystują tę wyjątkową technologię, opartą na opatentowanych recepturach, opracowanych w wyniku ponad 20 lat prac badawczych i innowacji. Każda receptura jest trwale związana z powierzchnią soczewki. Cząsteczki te nieustannie i płynnie zmieniają kalibrację, tak aby do Twoich oczu docierała zawsze optymalna ilość światła – nieważne, czy stoisz w pełnym słońcu, pod zachmurzonym niebem czy w pomieszczeniu.
Szkła od zupełnie bezbarwnych przechodzą aż do mocno zaciemnionych, pełniąc rolę szkieł przeciwsłonecznych – dopasowując się do ilości światła.

OD ZWYKŁYCH SOCZEWEK DO INTELIGENTNEJ TECHNOLOGII

Technologia fotochromowa opracowana przez firmę Transitions Optical staje się integralną częścią soczewki poprzez zastosowanie jednego z dwóch procesów, zastrzeżonych przez firmę.

Jeden z nich nazywa się wchłanianiem (ang. imbibing). Angielskie słowo pochodzi z łacińskiego imbibere – pić, wchłaniać. Metoda ta wykorzystuje ciepło, aby przyciągnąć fotochromowe pigmenty i wtopić je w soczewkę. Po zakończeniu procesu wchłaniania, powierzchnia soczewki pokrywana jest specjalną powłoką, odporną na zadrapania.

Niektóre materiały, z których wytwarzane są soczewki, nie wchłaniają pigmentów równie łatwo. W takich przypadkach stosowana jest inna metoda, pod nazwą Trans-Bonding™. Wchłanianie sprawia, że technologia fotochromowa znajduje się pod powierzchnią soczewki, natomiast opatentowany proces Trans-Bonding™ umieszcza ją na powierzchni soczewki.

W przeciwieństwie do metod stosowanych do produkcji niektórych innych rodzajów soczewek fotochromowych, zarówno wchłanianie, jak i Trans-Bonding zapewniają to samo, wyrównane zabarwienie na całej powierzchni soczewki – niezależnie od różnic w jej grubości, związanych z jej mocą optyczną.